Falooda & Nutty
Prominent & Leading Manufacturer from Navi Mumbai, we offer kesar kulfi crush, mawa kulfi falooda syrup, rasmalai syrup, kesar anjeer syrup, dryfruit kesar kulfi and butterscotch falooda syrup.
Approx. Price: Rs 122 / BOTTLEGet Latest Price Product Details:
| Packaging Material | Bottle |
| Brand | Jeet |
| Flavour | Kesar Kulfi |
| Packaging Size | 300 ml |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 190 / 700mlGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 700ml |
| Packaging Material | Bottle |
| Brand | Jeet |
| Flavour | Mawa kulfi |
| Packaging Size | 1000 ml |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 125 / mlGet Latest Price Product Details:
| Brand | Jeet |
| Packaging Material | Bottle |
| Packaging Size | 300 ml |
| Flavour | Rasmalai |
| Color | Yellow |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 145 / mlGet Latest Price Product Details:
| Packing Size | 750ml |
| Packaging Material | Bottle |
| Flavour | Kesar Anjeer |
| Packaging Size | 300 ml |
| Form | Liquid |
| Brand | Jeet |
| Country of Origin | Made in India |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 275 / BottleGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 24 Bottle |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 700ml |
| Fruit Powder Flavors | Dryfruit Kesar |
| Brand | Jeet |
| Country of Origin | Made in India |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Butterscotch Falooda Syrup
Approx. Price: Rs 190 / bottleGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 bottle |
| Pack Size | 700 ml |
| Pack Type | Bottle |
| Brand | Jeet |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 180 / BOTTLEGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 BOTTLE |
| Packaging Size | 700ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Jeet |
| Country of Origin | Made in India |
| Flavor | Rose Falooda |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 330 / 700mlGet Latest Price Product Details:
| Brand | Jeet |
| Packaging Material | Bottle |
| Packaging Size | 700 ml |
| Flavour | Kesar Anjer |
| Country of Origin | Made in India |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 81 / BOTTLEGet Latest Price Product Details:
| Brand | Jeet |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 300ml |
| Country of Origin | Made in India |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Butterscotch Falooda Syrup
Approx. Price: Rs 95 / BottleGet Latest Price Product Details:
| Packaging Size | 300ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jeet |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 260 / BOTTLEGet Latest Price manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Additional Information:
- Minimum Order Quantity: 1 BOTTLE
Approx. Price: Rs 115 / BOTTLEGet Latest Price manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.
Approx. Price: Rs 85 / BottleGet Latest Price Product Details:
| Form | Liquid |
| Brand | Jeet |
| Packaging Type | Bottles |
| Packaging Size | 300ml |
| Country of Origin | Made in India |
manufacturing,
trading and
supplying of premium quality syrups in the competitive market.